Vína z Moravy

Naše společnost dodává kvalitní vína z Moravy. Nově také kompletní sortiment společnosti Soaré sekt a.s. V případě Vašeho zájmu o koupi našeho vína můžete provést objednávku telefonicky, faxem, e-mailem Podrobnosti o cenách najdete v ceníku. Všechna námi dodávaná vína pocházejí ze Strážnické a Uhersko-hradišťské vinařské oblasti , kde má výroba vynikajících vín dlouholetou tradici. Vína z této oblasti se vyznačují nezaměnitelnou chutí danou zeměpisnou polohou vinic a složením zdejší půdy.

Strážnická vinařská oblast

Viniční hory leží na svazích Bílých Karpat, kde je půda těžká, jílovitá, ale vododržná, což zajišťuje révě vláhu i v suchých letech. Pěstují se tu především bílé odrůdy: Rulandské bílé, Müller-Thurgau a Rulandské šedé, ale daří se tu i modrým odrůdám, i když vína z nich vyrobená jsou tvrdá, postrádající jemné třísloviny. Zvláštností zdejších vinic jsou keře Kadarky bílé (Frašták), která dává tvrdá stolní vína vhodná pro zahnání žízně. Starobylé město Strážnice bylo a je významným centrem vinařského obchodu.

Uhersko-hradišťská vinařská oblast

Tato vinařská oblast je se svými 165 ha nejmenší a nejvýchodnější oblastí. Nejvýznamnější jsou zde obce Mařatice, Zlechov a Boršice u Buchlovic. Na vápenitých a slínovcových půdách se pěstují jak bílé, tak některé červené odrůdy a zejména ve Zlechově dosahují vysoké cukernatosti pozdních sběrů.

Větší mapa

Několik užitečných rad o víně

Zde se můžete dozvědět pár užitečných rad o víně. O jeho skladování podávání apod.

Třídění vína
Skladování a uchovávání vína
Podávání vína
Pití vína
Kombinace jídla a vína

Několik informací o víně

Zde se můžete dozvědět něco o námi dodávaných odrůdách vínech.

Bílá vína
Müller Thurgau
Ryzlink rýnský
Ryzlink vlašský
Veltlínské zelené
Veltlínské červené rané (Večerka)
Rulandské bílé
Rulandské šedé
Chardonnay
Sauvignon

Červená vína
Frankovka
Svatovavřinecké
Rulandské modré
Portugal modrý
Zweigeltrebe

(c) Víno On-Line s.r.o. 2007